Skip to main content
Skip table of contents

Fontos pontok, területek

A személyes területeket a rendszer csoportokba rendezve kezeli. Minden csoportban korlátlan számú terület lehet. Terület megadásánál az alakzat által lefedett területet, pont esetében a pont 250 méter sugarú körét veszi figyelembe a rendszer. Ez azt jelenti, hogy ha a jármű, a megadott terület/pont hatósugara alatt áll meg, a cím helyett az Ön által megadott elnevezés jelenik meg.

A szerkesztőt két részre oszthatjuk, bal oldalon a csoport és terület navigátor helyezkedik el, jobb oldalon pedig a térkép, amin a területeket szerkeszteni lehet.

A navigátorban felül találhatók a csoportok. Új csoportot az Új csoport gombbal lehet felvenni, kijelölt csoportot a Csoport törlése gombbal lehet törölni. Csoportot csak akkor lehet törölni, ha az összes terület törölve lett alóla. 

Egy csoport kijelölésekor a csoport területei az alsó listában megjelennek. Egy területet kijelölve az a térképen megjelenik, ahol azonnal szerkeszthető.

Ha egy csoportot kijelöltünk, akkor az Új... gombbal hozhatunk létre manuálisan új pontot vagy területet. Először meg kell adnunk a pont nevét, majd kattintsunk az OK-ra. Ekkor a térkép segítségével megkeressük a megadott helyet, és klikkeléssel, valamint egér húzásával lehet a területet szerkeszteni és a pontjait gyarapítani. A szerkeszteni kívánt pont fölé mozgatva az egeret a pont automatikusan kijelölődik. Amennyiben mozgatni szeretnénk, csak meg kell nyomni a bal egérgombot és a megfelelő helyre húzni. Törölni dupla kattintással lehet.

Új pont felvételéhez egy él (alakzat oldal) közelébe kell vinni a kurzort, amire az kijelölődik és dupla klikkel felvehető egy új pont az élre. Ha 3-nál kevesebb pont van felvéve, bárhova felvehető az új pont dupla klikkel.

Pontokat egyszerűen felvehetünk a Térképen is. A rögzíteni kívánt pont helyén az egér jobb gombjával kattintva azt egy csoporthoz hozzáadhatjuk. Ehhez a felbukkanó menüből válasszuk a Fontos pont hozzáadása... menüpontot, majd válasszuk ki a Csoportot a legördülő listából, amelybe fel szeretnénk venni a pontot. Ezután adjuk meg a pont nevét, majd az OK gombbal mentsük el.

Pont hozzáadása történhet az útvonallista alapján is. Egy útvonalra az egér jobb gombjával kattintva választhatunk, hogy a kiindulási vagy az érkezési pontot adjuk hozzá egy csoporthoz. A felvitel további lépései megegyeznek a Térképnél már megismert módszerrel.

Ahhoz, hogy a felvitt pontok elnevezése jelenjen meg az Útvonalakban, a felvitel befejezése után szükség van a pontok geokódolására. A Geokód gomb megnyomása után, egy ablak nyílik meg, ahol jobb oldalon a sorokban a felhasználója alá tartozó járművek listája jelenik meg, az oszlopokban pedig a felvitt csoportok láthatók.

Amely rendszámra (többet vagy akár mindet kiválaszthatja) szeretné aktiválni a felvitt csoportokat, tegyen a mellette található négyzetbe X-et.

Tömeges pontbevitel

Néhány terület esetén még kényelmes a pontokat egyesével megadni, ám ha több száz partner címét kell beadni, az normál esetben napokon keresztüli unalmas munkát igényelne. Az iTrack rendszer a tömeges pontbevitelt számítógépes háttérrel komolyan támogatja, segíti, így a napos-hetes munka órás nagyságrendűvé zsugorodhat.

Minden egyes ponthoz meg kell adni annak nevét és címét, ennek alapján a rendszer a rendelkezésre álló térképen megkeresi a címeknek megfelelő pontokat. Ha azokból több is van, pl. pontatlan a cím, akkor a felhasználó egy listából kattintással választhat a lehetséges pontok közül. A rendszer ezt térképen megmutatja így biztosan tudhatjuk, a gép megfelelő találattal szolgált. Szükség esetén a térképen a pontot odébb is lehet tenni, a korábban már megismert módon.

Ha kiválasztottuk a megfelelő pontot, kattintsunk az elfogad gombra, és a rendszer a kijelölt csoport alá be is szúrta az új pontot, és máris lép a következő sorra a listában.

Az elfogadott pontokat a mentés gombbal menthetjük a csoport alá.

A pontokat a rendszernek egy Excel tábla segítségével adhatjuk be. A táblában a következő formátumú sorok lehetnek:

  • A oszlop: "poi" kell legyen. A rendszer más sorokat figyelmen kívül hagy.

  • B oszlop: üres.

  • C oszlop: a pont neve. Egyedinek kell lennie. (pl. Irodaszer-bolt)

  • D oszlop: a város neve

  • E oszlop: az közterület neve (pl. Kossuth Lajos), esetleg száma

  • F oszlop: a száma (Kossuth Lajos utca 13 esetén a 13)

  • G oszlop: a pont irányítószáma (ha ismert)

  • H oszlop: jegyzet (nincs jelentősége)

  • I oszlop: direkt szélességi koordináta (pl. 47.5341 v. -21.4452)

  • J oszlop: direkt hosszúsági koordináta (pl. 19.2234 v. -44.2234)

  • K oszlop: Azonosító (opcionális)

Amennyiben direkt koordináta korrektül meg van adva, a rendszer nem keres cím szerint, hanem az adott koordinátával tárolja el a pontot.

Lehetőség van a közterületet és számot szokásos módon is bevinni, pl. Kossuth Lajos utca 13., a program elemzi a címet, és szétválogatja a közterület nevet és a számot. Ha azonban pontos külön közterület és szám adatok állnak rendelkezésre, akkor érdemesebb a pontos találatok kedvéért külön mezőbe szedni az adatokat.

A pontok tömeges beviteléhez ki kell jelölni a csoportot, amelybe fel szeretné tölteni az adatokat, majd az Import XLS gomb megnyomása után beadhatjuk az Excel fájlt.

Lehetőség van arra is, hogy a már felvett pontokat/területeket kimentsük a rendszerből. Az exportálni kívánt csoport kiválasztása után nyomjuk meg az Export XLS gombot, majd az általunk megadott helyre mentsük azt el. Az elmentett file XLS formátumban, a fent megadott elrendezésben történik, ezzel biztosítva az importálás/exportálás közötti átjárhatóságot. Amennyiben a csoportban pontokon kívül területek is szerepelnek, az exportálás során rendszerünk ponttá konvertálja ezeket az alakzatokat (a pont az alakzat közepe lesz).     


(C) Copyright iData Kft., 2005-2022. Minden jog fenntartva. All rights reserved.

2023.10.13.


JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.